Rondo Hakena

Gmina Szczecin wydała warunki zabudowy

Park handlowy Rondo Hakena o pow. sprzedażowej ok. 10.000 mkw. który powstanie przy zbiegu ulic Południowej i Krygiera w Szczecinie uzyskał warunki zabudowy”. Inwestor, firma DNHS PARK komercjalizuje obiekt we własnym zakresie.
Koncepcja zakłada zgromadzenie w obiekcie branż zaspokajających podstawowe potrzeby konsumpcyjne mieszkańców w zakresie handlu i usług.
Za projekt odpowiada p. Krzysztof Słomiany z pracowni projektowej TU-ES ze Szczecina.

Dlaczego Rondo Hakena?

Szczecin ma ponad 407 tys. mieszkańców i jest siódmym największym miastem w Polsce. Miasto charakteryzuje się relatywnie niskim nasyceniem powierzchnią centrów handlowych na 1000 mieszkańców, co wskazuje na możliwy potencjał dla nowych inwestycji. Catchment rozumiany jako 15-minutowa czasowa strefa dojazdu samochodem zamieszkana jest przez ponad 200 tys. mieszkańców, z czego 82 tys. znajduje się w zasięgu do 10 minut jazdy.

Rozpoczęcie inwestycji

Rozpoczęcie robót związanych z budową parku handlowego planowane jest w trzecim kwartale 2018 roku. Obecnie inwestycja jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej oraz uzyskiwania uzgodnień administracyjnych. Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę rozpocznie się proces budowy Parku Handlowego Rondo Hakena. Oddanie do użytku przewidywane jest w trzecim kwartale 2019 roku.